Голов карнавал във Флоренция

Отборите на Фиорентина и Дженоа завършиха 3:3 в зрелищен спектакъл от 22-ия кръг на Серия "А". Играчите от Флоренция повеждаха на два пъти, но така и не съумяха да задържат трите точки в ръцете си. Така те пропуснаха да се приближат в класирането на точка от седмия Милан.

Йосип Иличич бе единственият голмайстор до почивката, а в 51-ата минута синът на легендата Енрико Киеза - Федерико, покачи на 2:0 за "Ла Виола". Това бе трети гол през сезона за 19-годишното крило.

В 57-ата минута Джовани Симеоне, който е пък е син на аржентинската легенда Диего Симеоне, намали с точен изстрел, а Оскар Хильемарк изравни 180 секунди след това. Попадението за наследника на Чоло бе девето в кампанията от 20 срещи. Радостта на футболистите на Дженоа бе кратка, защото в 62-ата минута Никола Калинич отново изведе "виолетовите" напред в резултата и подхрани надеждите за успех на зрителите на стадион "Артемио Франки". В последните минути обаче Симеоне от дузпа изравни за крайното 3:3, точно след изгонването на Федерико Бернардески от игра с директен червен картон.