Севиля преклони глава, след като игра с 10 през целия мач (видео)

Вторият в класирането на Примера дивисион Севиля загуби с 1:3 гостуването на Еспаньол в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Гостите от Андалусия играха в намален състав от втората минута на срещата, когато Николас Пареха получи директен червен картон. Секунди по-късно Хосе Антонио Рейес вкара от дузпа. Стеван Йоветич изравни в 19-ата минута, но попадения на Марк Наваро (45) и Жерард Морено (71) донесоха успеха на каталунците. Днес Реал Мадрид може да се откъсне с четири точки на върха и да има мач по-малко.

Още във втората минута Николас Пареха направи дузпа и беше изгонен. Бранителят фаулира Пабло Пиати и видя директен червен картон. Бившият играч на севилци Хосе Антонио Рейес отбеляза от бялата точка - 1:0. В 16-ата "лос перикитос" имаха шанс да удвоят аванса си, но Серхио Рико спря опита на Хосе Хурадо.

Три минути по-късно момчетата на Хорхе Сампаоли изравниха след брилянтна комбинация. Франко Васкес изведе Самир Насри на ръба на засадата, френският техничар подаде успоредно на голлинията и подари гол на Стеван Йоветич. Балканският футболист се разписа на празна врата за 1:1. В 29-ата "бяло-червените" бяха много близо до втори гол - Диего Лопес направи майсторско спасяване след шут по земя на Йоветич.

В 34-ата Диего Лопес опита да прехвърли Серхио с далечен удар от над 35 метра, стражът на южняците направи крачка назад и изби в корнер. В 41-ата Жерард Морено стреля с глава и топката профуча покрай гредата. В добавеното време на първата част барселонският тим стигна до гол. Рейес центрира от фал на първа греда и Марк Наваро насочи неспасяемо в близкия ъгъл - 2:1.

През второто полувреме още по-осезаемо прoлича кадровото предимство на домакините. Севилци се опитваха да играят равностойно, но трудно стигаха до опасности пред Диего Лопес. В 70-ата минута Рейес нацели напречната греда, а при отбитата топка Жерард Морено стреля с глава, но защитник изби от голлинията.

Само минута по-късно тимът на Кике Санчес Флорес стигна до успокоителния трети гол. След центриране отдясно на Марк Наваро Жерард Морено се разписа с глава след плонж. Любопитното е, че в края на мача статистиката отчете сериозно предимство при владението на топка в полза на "лос бланкирохос": 60:40 процента.

Севилци отстъпиха второто място на Барселона. Големият печеливш в този кръг може да е Реал Мадрид, стига "белите" да спечелят срещу Реал Сосиедад по-късно тази вечер.