Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Ница си върна върха, а Балотели се събуди

Отборът на Ница се върна, поне временно, на върха на класирането на Лига 1. “Орлетата” победиха с 3:1 Гинган в мач от 22-ия кръг на френския шампионат. Така играчите на Люсиен Фавър спряха серията си от три поредни равенства в първенството.

Аласан Плеа откри резултата в 11-ата минута, след като получи един пас от Валентен Ейсерик зад защитата и преодоля вратаря, за да вкара за 1:0. В 38-ата завърналият се от Купата на Африка Жан Микаел Сери удвои с прецизен удар с левия крак. В средата на втората част Джими Бриан намали за бретанците, след като се възползва от грешка в отбраната на Ница. В последните минути Гинган опита да наложи натиск, но Марио Балотели успокои феновете на домакините с трети гол. Италианецът получи извеждащ пас от Арно Соке и хладнокръвно вкара деветото си попадение в Лига 1. Това бе и първи гол за Марио през 2017 година.

По този начин Ница събра 49 точки в актива си и заема първо място. Довечера обаче е дербито между Пари Сен Жермен и Монако. Ако монегаските спечелят или срещата завърши наравно, ще се завърнат на върха, тъй като в момента имат актив от 48. Парижани пък са трети с 45. Гинган от своя страна е осми с 31.