Ман Юнайтед не допусна изненада (видео)

Манчестър Юнайтед с лекота се класира за осминафиналите на Купата на Англия. "Червените дяволи" спечелиха с 4:0 срещу втородивизионния Уигън на "Олд Трафорд", въпреки че Жозе Моуриньо бе дал почивка на повечето си титуляри.

Бастиан Швайнщайгер бе в стартовия състав за първи път от повече от година, но бе на високо ниво и се отличи с гол и асистенция.

Юнайтед владееше топката в огромни периоди от първото полувреме, но не правеше нищо с нея. Гостите от Уигън организираха няколко контаатаки, но постепенно се дръпнаха и не застрашиха особено вратата на съперника.

Минута преди почивката "червените дяволи" поведоха. Центриране на Швайнщайгер стигна до Фелаини, който с глава откри резултата. Това реално бе първото положение, до което стигнаха домакините за първите 45 минути.

Феновете на Юнайтед вече бяха сигурни в победата в 57-ата минута. Тогава Марсиал центрира отлично и Смолинг с глава направи резултата 2:0. След второто попадение тимът на Моуриньо се разигра и до края създаде още няколко положения.

Отлична контаатака доведе до трети гол за домакините. Рууни изведе Мхитарян в предни позиции, арменецът напредна и пусна към Марсиал, който му върна топката и той се разписа. Десет минути преди края и Шнайщайгер успя да се разпише. Германецът, който изгра доста добър мач, се ориентира най-добре в наказателното поле след ъглов удар.

МАН ЮНАЙТЕД - УИГЪН 4:0