Борусия (Д) се разсея за малко и остана на 14 т. от Байерн (видео)

По най-нелепия начин Борусия (Дортмунд) изпусна победата при гостуването си на Майнц 05 - 1:1, в последния мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. С гол на Марко Ройс още във 124-ата секунда "жълто-черните" имаха аванс в резултата и пълно превъзходство на терена, но в 83-ата минута позволиха на Дани Латца да изравни с първия изстрел на домакините в очертанията на вратата. В добавеното време сантиметри лишиха Майнц от пълен обрат след удар на Пабло де Бласис.

С профуканите две точки отборът на Томас Тухел пропусна шанса да излезе на трето място в класирането и след този кръг вече е на 14 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Пиер-Емерик Обамеянг беше титуляр за гостите веднага след завръщането си от турнира за Купата на Африка, където неговият Габон отпадна още в групите. Марио Гьотце и Усман Дембеле отново останаха сред резервите, но се появиха през втората част. За "05" извън групата беше Боян Къркич, който по-рано днес премина под наем от Стоук Сити.

Всичко започна като по поръчка за Борусия след попадение на Ройс още в началото на третата минута. Бурният старт обаче не доведе до същата динамика в играта, защото мачът набързо стана скучен. Футболистите в жълто почти не даваха шансове на съперника и не се виждаше как може да се стигне дори да изравняване. Малко преди почивката Обамеянг пропусна да удвои, след като беше изведен сам срещу вратаря, залъга го, но после беше "затворен" и не съумя да намери целта.

Срещата стана още по-безинтересна през втората част, за да дойде едно центриране в 83-ата минута, което Латца забоде зад гърба на Роман Бюрки за 1:1.

Тухел вече беше извадил изморения Обамеянг и веднага се наложи да пуска Кристиан Пулишич, но гостите не стигнаха до нито едно опасно положение, а в края дори бяха на косъм от поражение след коварен изстрел на Де Бласис.

След седмица Дортмунд приема изненадата РБ (Лайпциг) в един от последните си шансове да се намеси поне в борбата за сребърните медали.

За Майнц пък се очертава доиграване на сезона, защото тимът е десети в класирането.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!