Аталанта изпусна Торо (видео)

Отборите на Торино и Аталанта завършиха 1:1 на "Олимпико Гранде Торино", като гостите имаха по-чисти положения в срещата и могат да съжаляват повече, че не се поздравиха с успех. Головете реализираха испанският бързак на Торо Яго Фалке и бившият нападател на Милан Андреа Петаня, който от миналата година е футболист на бергамаските. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от земетресенията от последните дни на Апенините.

Синиша Михайлович нареди "биковете" в 4-3-3, като в центъра на нападението бе Андреа Белоти. В помощ на звездата по фланговете атакуваха Адем Ляич и Яко Фалке. Последният откри резултата в 16-ата минута. Антонио Барека центрира топката и Фалке с глава матира Етрит Бериша под рамката на Аталанта. Това бе девето попадение за испанското крило от началото на сезона. Любопитно е, че това е негов пети гол от пет мача срещу тима от Бергамо.

Момчетата на Джан Пиеро Гасперини реагираха със светкавични атаки. При една от тях Барека бе близо до автогол, но гредата се оказа верен другар на Джо Харт. Малко след това Алехандро Гомес можеше да изравни, но английският вратар на Торо спаси в последния миг.

След почивката логичното се случи. В 66-ата минута Андреа Петаня се измъкна от отбраната на домакините и с премерен шут по тревата изравни - 1:1. Мощният таран се намира в добра форма от лятото насам, когато се върна от Асколи, където играеше като преотстъпен под наем. Минута по-късно Ясмин Куртич пропусна от идеална възможност пред вратарското поле на Харт. Полузащитникът стреля над целта и пропусна да направи обрат в резултата. "Биковете" отвърнаха с опасен шут от фаул на Ляич, а в 88-ата минута Куртич отново демонстрира лош мерник, засичайки топката покрай вратата.