Къри отчая Клипърс при победа №40 на Голдън Стейт (видео)

Двукратният “Най-полезен играч” на сезона в НБА Стеф Къри демонстрира формата, с която спечели най-престижната индивидуална награда в две последователни години. Гардът на Голдън Стейт превръщаше всичко, до което се докосне в точки, а Уориърс смачкаха Лос Анджелис Клипърс с 46 точки разлика - 144:98, побеждавайки ги за втори път през настоящия сезон.

Разликата между двата отбора бе №30 от състава на домакините. Къри вкара 9 тройки от 15 опита по пътя към общо 43 отбелязани точки, като стори това за едва 29 минути игра. Стеф добави 9 борби и 6 асистенции и 2 грешки. В стрелбата за 2 точки той успя при 6 от общо 8 опита, а от наказателната линия бе безгрешен - 4/4, a в рамките на третата част реализира 25 точки срещу 23 за целия тим на гостите.

Кевин Дюрант вкара 23 точки също за 29 минути, също с високи проценти - 6/7 за 2 точки, 3/4 за 3 точки и 2/2 от линията, комбинирайки това със 7 асистенции, 4 борби и по 1 чадър и отнета топка. 16 точки на Клей Томпсън и 10 на Джеймс Майкъл Макаду увеличиха играчите на домакините с двуцифрен актив до четирима, а всички тринадесет баскетболисти, които Стив Кър използва завършиха с поне по един кош от игра.

Вицешампионите стреляха 62.0% от игра и направиха 35 асистенции със само 11 грешки на сметката си. Те са първият отбор в историята, който в три последователни сезона има 40 победи преди да е изиграл общо 50 мача.

За Клипърс Блейк Грифин бе най-резултатен с 20 точки, докато Остин Ривърс вкара 13 и направи 6 асистенции.

Активът на Уориърс е 40-7, докато гостите са с 30-18.