Генк страда без напусналата си звезда

През седмицата Генк продаде най-добрия си футболист Леон Бейли на Байер (Леверкузен) и това веднага се отрази на представянето на отбора, който загуби първия си мач без своя голмайстор. В гостуването на Мехелен Генк отстъпи с 0:1 и заема 8-о място в класирането с 34 точки. Гола за домакините вкара Сет Де Вите в 89-ата минута.

В другите мачове вчера Сент Трюйден победи Остенде с 3:0, Кортрайк се наложи над Локерен с 2:1, а Ваасланд-Беверен и Вестерло направиха нулево равенство.

Днес шампионът и водача в класирането Брюж гостува на Гент, а Андерлехт приема Стандард (Лиеж) в дербито на кръга.