Селта се изкачи с две места (видео)

С голове на Алваро Лемос и Джон Гуидети от дузпа Селта спечели гостуването си на Леганес с 2:0. По този начин тимът от Виго завърши  по възможно най-добрия начин седмицата, в която елиминира Реал Мадрид от турнира за Купата на краля.

Победата е трета за галисийци в последните им 4 мача в Ла Лига и те вече са 7-и в класирането с 30 точки, изпреварвайки Атлетик Билбао и Ейбар. Новакът Леганес е точно над чертата на изпадащите.
Лемос откри резултата в средата на първото полувреме, когато получи топката в наказателното поле и с помощта на гредата преодоля стража на домакините Яго Ерерин. В 66-ата минута футболист на Селта бе фаулиран в наказателното поле и Гуидети затвърди успеха на гостите.

В следващия кръг отборът на Едуардо Берицо приема Реал Мадрид, а Леганес гостува на Атлетико Мадрид.