Хебър продължава непобедим в Група А на Висшата лига

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) се оказва неудобен съперник за лидера в Група А на Висшата лига - Хебър (Пазарджик). В мач от 9-ия кръг на първенство луковитци измъкнаха гейм от трудното си гостуване в зала "Васил Левски", но все пак Хебър надделя с 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:20). През първия полусезон, когато Ботев бе домакин, Хебър спечели едва след пет гейма с 3:2.

Много емоции и обрати предложи друг мач от кръга през днешния ден - този между Звездец (Горна Малина) и Виктория Волей (Пловдив). Домакините, които имат ново попълнение на поста либеро през втория полусезон - Иван Раев, се наложиха срещу младите волейболисти, водени от Драган Иванов, с 3:2 (25:20, 18:25, 25:27, 25:21, 15:6).

В третия мач днес Ботев (Ихтиман) се поздрави с 3-ата си победа от началото на сезона, след като се наложи като домакин на Изгрев (Ябланица) с 3:1 (25:12, 25:17, 18:25, 25:19).

Във временното класиране лидер продължава да бъде отборът на Хебър с актив от 8 победи от 8 мача и 23 точки. На второ място се изкачи Звездец с 5 победи, 3 загуби и 14 точки, а трети е отборът на Ботев (Луковит) с 13 точки след 4 победи и 4 загуби.