Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Арсенал разби Саутхамптън без Венгер, но с Уелбек и Уолкот (видео)

Арсенал се класира безпроблемно за петия кръг на Купата на Англия, след като разгроми с 5:0 Саутхамптън на "Сейнт Мери". Всички голове за лондончани отбелязаха завърналите след контузии Дани Уелбек (15', 22') и Тио Уолкот (35', 69', 84').

Двамата мениджъри - Клод Пюел и Арсен Венгер, който днес изтърпя първия си мач от четирите срещи наказание, наложено му от ФА, бяха направили по десет промени в своите състави. Джак Стивънс и Шкодран Мустафи бяха единствените, запазили местата си. Шейн Лонг водеше атаката на домакините. Дани Уелбек започна за първи път за Арсенал от осем месеца насам. Тио Уолкот също се завърна след контузия.

"Топчиите" решиха всичко до почивката. В 15-ата минута Перес намери с прецизен пас Уелбек, който пое добре и прехвърли стража на домакините, откривайки резултата с хубав гол. Седем минути след това Алекс Окслейд-Чембърлейн изведе от дълбочина Уелбек, който за втори път елиминира Люис. Десет минути преди почивката преднината на Арсенал стана класическа. Този път Уелбек асистира към Уолкот, който изпревари Стивънс - 3:0.

В 69-ата минута Уолкот вкара втория си гол. Окслейд-Чембърлейн проби отдясно, намери Алексис, който от аутлинията върна към английския национал. Тио стреля в далечния ъгъл за 4:0. Уолкот оформи своя хетррик в 84-ата минута. Санчес получи от дълбочина, задържа добре, след което пусна към своя партньор в атака. Крилото оформи крайния резултат, вкарвайки 99-ия си гол за Арсенал. Това бе първи хеттрик за Уолкот от май 2015 година.

В самия край Перес пропусна сам срещу Люис.

Саутхамптън: Люис, Мартина, Стивънс, Гардош, Макуин, Рийд, Класи, Хьойберг, Симс, Айсгроув (65'-Редмънд), Лонг (65'-Тадич)

Арсенал: Оспина, Белерин, Мустафи, Холдинг, Гибс, Окслейд-Чембърлейн, Мейтланд-Найлс, Уокот, Рейн-Аделайд (72'-Иуоби), Перес, Уелбек (67'-Санчес)