Ейбар наказа Ла Коруня (видео)

Отборът на Ейбар се поздрави с домакински успех с 3:1 над Депортиво Ла Коруня в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Адриан Гонсалес (4), Серхи Енрик (15) и Флориан Лежюн (72) вкараха за баските. Емре Чолак се разписа за галиския тим. С успеха Ейбар заема стабилното осмо място в класирането.

Срещата на "Ипуруа" започна с бързи три гола. В четвъртата минута Адриан Гонсалес откри резултата с висок удар от границата на наказателното поле - 1:0. Серхи Енрик удвои аванса на "синьо-червените" след четвърт час игра. Нападателят се възползва от великолепно подаване на Адриан и вкара за 2:0. В 19-ата минута Емре Чолак намали с глава, останал непокрит при пас на Флорин Андоне. В 21-ата Педро Леон овладя брилянтно и малко не му стигна да отбележи. Две минути по-късно пък попадение на Такаши Инуи не беше зачетено заради нарушение в атака.

Гостите от "Риасор" започнаха настървено второто полувреме. В 49-ата минута Йоел Родригес направи впечатляващо спасяване след шут на Андоне. В 55-ата стражът на домакините се справи с вещина и при далечен изстрел на Чолак. В 68-ата Чолак подаде към Андоне, последва много добър удар и ново спасяване на Йоел. В 72-ата тимът на Хосе Луис Мендилибар на практика реши спора с трети гол. Флориан Лежюн насочи отблизо, след като получи подаване от Енрик. Всичко започна от неуспешното изчистване на Чолак. До края резултатът остана непроменен.