Лион се спъна по пътя си към подиума

Отборът на Лион загуби изненадващо с 1:2 като домакин от Лил в мач от 22-ия кръг на Лига 1 и пропусна отлична възможност да се доближи до първите три отбора в класирането. “Хлапетата” бяха покосени от юношата си Ясин Бензия, който отбеляза и двата гола за “кучетата”. Крилото откри през първата част, когато негов далечен удар се отклони в Мапу Янга Мбива и влезе във вратата на Антони Лопеш. През втората част отново той удвои от дузпа. А в края на мача Александре Лаказет намали също от бялата точка, но това не се оказа достатъчно за нещо повече.

Така Лион продължи тенденцията да се представя много силно в дербитата и да губи точки срещу по-скромни противници. Играчите на Брюно Женсио остават с 37 точки на четвърта позиция и зона Шампионска лига изглежда все по-трудна за постигане задача. Третият Пари Сен Жермен е на осем точки. Лил от своя страна взе много важни точки в битката си за оцеляване и опасната зона вече е на пет. Позицията на “кучетата” е 11-а.