Челси громи и за Купата (видео)

Челси разгроми с 4:0 Брентфорд на "Стамфорд Бридж" и се класира с лекота за пети кръг на турнира за Купата на Англия. Вилиан (14'), Педро Родригес (21'), Бранислав Иванович (69') и Миши Батшуай (81'-дузпа) се разписаха за селекцията на Антонио Конте. Италианецът бе направил девет промени в състава си, който обаче и така не остави никакво съмнения в това, че е много по-класният отбор.

Асмир Бегович, който е спряган за трансфер в Борнемут, Джон Тери и Кюрт Зума започнаха за Челси. Нейтън Аке, Миши Батшуай и Сеск Фабрегас също бяха титуляри.

Лондончани решиха всичко до 21-вата минута, когато вече водеха с 2:0. Вилиан откри от фаул, а Педро удвои, след като завърши хладнокръвно мълниеносна контраатака на домакините. След почивката Бранислав Иванович направи 3:0. Бранителят, за когото се твърди, че това може и да е последният му мач за Челси, получи от Педро и стреля силно с десния крак. Батшуай оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена заради нарушение на Барбет срещу Иванович.

Победата на Челси можеше да бъде и доста по-изразителна, но удар на Лофтъс-Чийк срещна гредата, а шут на Батшуай бе изчистен от голлинията. Гол на белгиеца бе отменен пък заради засада.

Това бе десета поредна победа на Челси на "Стамфорд Бридж" и 14-а такава в последните 15 мача на лондончани във всички турнири.

Челси: Бегович, Зума, Тери, Аспиликуета (71'-Кенеди), Педро (76'-Коща), Фабрегас, Чалоба, Аке, Вилиан (64'-Иванович), Батшуай, Лофтъс-Чийк

Брентфорд: Бентли, Иган, Дийн, Бьелнад, Колин, Йенарис, Макекран (78'-Кершбаумер), Ууудс, Барбет, Сойърс (65'-Хоган), Вибе (65'-Хота)