Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Борусия (М) направи мача на сезона си (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна впечатляваща победа с 3:2 над Байер (Леверкузен) като гост, след като на почивката губеше с 0:2. Това е първи успех в Бундеслигата за новия треньор на тима Дитер Хекинг.

Жонатан Та и Хавиер Ернандес донесоха надежден аванс на домакините в рамките на 180 секунди през първата част, но след паузата на терена все едно излезе друг отбор на Гладбах. Капитанът Ларс Щиндъл изравни още до 58-ата минута с два бързи гола, а в 71-ата минута Рафаел направи 3:2. Освен това Торган Азар и Йонас Хофман пропуснаха в ситуации, в които бяха излезли сами срещу вратаря на Леверкузен.

Като цяло обаче в Борусия обаче нямат много поводи за усмивки, защото това е едва пета победа от 18 кръга и тимът е само на 5 точки от опасната зона. Леверкузен също разочарова от началото на шампионата, като е чак осми и има повече загуби, отколкото успеха.