Тежка загуба за Ботев (Пловдив) в Алания

Ботев (Пд) загуби с 0:3 от унгарския Пакси във втората си контрола на лагера си в турския курорт Алания. Преди това в първия си мач в южната ни съседка "жълто-черните" отстъпиха с 0:2 на Хонвед (Будапеща). Дебют за Ботев срещу Пакси направиха двете нови попълнения-Антонио Вутов и Иван Чворович.

В 25-а минута Омар Косоко подаде на Тодер Неделев, последва пас към Антонио Вутов, който пробва да прехвърли вратаря на Пакси, но не успя.

В 27-ата минута Ботев допусна лесен гол, след като при центриране защитниците на "канарчетата" се разминаха с топката и тя влезе във вратата на Иван Чворович. В 35-ата минута Тодор Неделев отправи опасен удар, но вратарят на Пакси хвана топката. В 40-ата минута след самостоятелен рейд Омар Касоко изскочи на удобна позиция, стреля, но стражът на противника изби коженото кълбо. Минута по-късно Тодор Неделев би към вратата на Пакси, но вратарят на унгарците изби.

Минута преди почивката Милко Георгиев центрира, но Антонио Вутов не успя да засече коженото кълбо.

Втората част на мача започна зле за "жълто-черните". В 53-ата минута Омар Косоко бе изгонен от игра след сблъсък с противников футболист. В 57-ата минута Ботев получи втори гол във вратата си. Четири минути по-късно Меледже Омнебес допусна груба грешка пред наказателно поле на "жълто-черните" и от това се възползваха унгарците, които вкараха трети гол. Съдията позволи на Ботев да продължи с пълен състав след изгонването на Омар Косоко и в 61-ата минута в игра влезе младият Крис Добрев.

В 67-ата минута Цветомир Панов стреля неточно. Четири минути по-късно Тодор Неделев преодоля двама противникови защитници, отправи удар, но топката излезе в аут. В 78-ата минута минута Крум Стоянов центрира остро по земя, но Иван Кирев стрела в движение в аут. Рангел Иггатов стреля от 25 метра, но вратарят на Пакси спаси. Пет минути по-късно Радослав Апостолов прати топката в аут от удобна позиция.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Даниел Златков, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес, Тодор Неделев , Антонио Вутов, Милко Георгиев, Омар Косоко (Георги Георгиев, Кристиян Димитров, Крум Стоянов, Борис Тютюков, Иван Кирев, Крис Добрев, Радослав Апостолов, Никола Марин, Петър Чалъков, Атанас Ташолов, Рангел Игнатов)