Силно начало за тима на Павел Дочев

С гол в последната минута Ерцгебирге (Ауе) на Павел Дочев измъкна инфарктна победа с 2:1 над Хайденхайм в среща от първия кръг на втория полусезон на германската Втора Бундеслига. Димитрий Назаров заби попадението, когато домакините отново се бяха отчаяли. С този успех отборът на българския специалист напусна зоната на изпадащите поне до изиграването на останалите мачове от кръга.

Иначе Паскал Кьопке беше точен за 1:0 за Ерцгебирге в 56-ата минута, но в 86-ата минута холандецът Йон Верхоек изравни. Във финалните секунди обаче "виолетовите" сграбчиха трите точки.

Това е първа победа за Ауе в първенството от девет кръга насам. За последно тимът беше спечелил на 14 октомври.

Лидер в класирането е Айнтрахт (Брауншвайг), който обаче днес направи 1:1 като гост на Вюрцбургер Кикерс и рискува да бъде застигнат от Хановер 96 и Щутгарт.

ЕРЦГЕБИРГЕ - ХАЙДЕНХАЙМ 2:1
1:0 Кьопке (56)
1:1 Верхоек (86)
2:1 Назаров (90)