Виляреал се отърси с победа над последния (видео)

Отборът на Виляреал спечели лесно с 2:0 срещу гостуващия Гранада в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Бруно (42) и Алваро Гонсалес (73) отбелязаха за "лос амарийос" на "Естадио де ла Серамика". Валенсианци прекъснаха лошата си серия от три мача без победа в Примера, която ги изтласка извън топ 4.

Фран Ескриба изневери на любимата си схема 4-4-2, опитвайки да играе с 4-2-3-1 с единствен нападател Никола Сансоне. "Жълтите" натиснаха в началото на срещата. В седмата минута Гийермо Очоя спаси след шут на Ману Тригерос. В деветата минута Сансоне прати топката в мрежата след удар с глава, но при вдигнат флаг за засада.

В 13-ата Дмитрий Фулкие се намеси при нова възможност пред Сансоне. В 21-ата италианският нападател отново беше близо до гола. Той завъртя топката от 20-метров фал и нацели напречната греда. Усилията на домакините доведоха до гол в края на полувремето. В 42-ата минута топката беше центрирана към Алваро Гонсалес, а той насочи успоредно на голлинията към Бруно, който вкара на празна врата - 1:0. В 45-ата Саму Кастийехо изведе Сансоне, който стреля, но отново срещна съпротивата на вратаря.

Втората част започна с ново спасяване на Очоя след изстрел на Роберто Сориано (47). "Подводницата" удвои резултата в 73-ата минута. След изпълнение на корнер ударът на Сансоне беше блокиран и топката беше заложена за Алваро - 2:0. В 90-ата новото попълнение Адриан Лопес нацели греда.

Андалусците остават на последно място. Виляреал се цели в челната четвоорка.