Лестър и Дарби Каунти ще преиграват

Лестър и Дарби Каунти ще преиграват двубоя си от 4-ия кръг на турнира за ФА Къп, след като не успяха да се победят и завършиха 2:2 в мача на  "Айпро Стейдиъм". Те ще направят втори опит да излъчат победител на 8 февруари, като домакин ще бъде отборът на Лестър.

Шампионите на Англия бяха на три минути от отпадането, но с гол с глава в 87-ата минута капитанът Уес Морган върна равенството. Той се пребори за позиция в наказателното поле с Ричард Кио и се възползва от чудесното центриране на Демарай Грей, за да разстреля вратаря на "овните" Скот Карсън.

Двубоят започна по мечтан начин за гостите, които поведоха в резултата още в 8-ата минута. Кристиан Фукс центрира от ъглов удар отдясно на вратата. Тя се удари в гърба на футболист на домакините, след което застаналият на голлинията бивш английски национал Дарън Бент в опита да я изчисти я прати в собствената си врата.

15 минути по-късно Бент се реваншира за грешката си като изравни с удар с глава. Лестър можеше да си върне аванса, но вратарят Карсън отрази силен удар на Оказаки. В 40-ата минута Дарби стигна до пълен обрат след колективна грешка в отбраната на гостите. Крейг Брайсън пое топката на гърди и напредна към наказателното поле, където отправи прецизен удар по диагонала в левия ъгъл на вратата за 2:1.

След почивката Лестър заигра по-добре, но на няколко пъти се размина с попадение, а вратарят Карсън отчайваше нападателите в синьо с изявите си. Все пак справедливостта възтържествува в края, когато капитанът Морган върна равенството и спаси тима си от ранно отпадане в турнира.