Олимпик Марсилия разгроми Монпелие при дебюта на Евра

Отборът на Олимпик Марсилия разгроми с 5:1 Монпелие у дома в двубой от 22-ия кръг на френската Лига 1, в който дебютира привлеченият от Ювентус Патрис Евра.

Преди тази среща тимът от Марсилия беше в серия от две тежки загуби - 1:4 от Монако и 1:3 от Лион, но срещу Монпелие показа признаци на излизане от миникризата.

Евра започна от първата минута, което наложи известно прекрояване на защитата. Опитният бранител се представи на много високо ниво, преди да бъде заменен в края на двубоя.

Домакините си подсигуриха успеха още преди почивката, когато резултатът вече бе класически. Тон за победата даде Гомис в 4-ата минута. Таранът получи подаване от Реми Кабела, справи се с двама защитници и реализира 11-ото си попадение от началото на кампанията.

Упражнението се повтори и в 19-ата минута, когато чудесна импровизация от страна на Кабела намери отново Гомис, който отблизо вкара за 2:0. В 38-ата минута класиката вече беше факт. Флоран Товен центрира от пряк свободен удар, отбраната на Монпелие игра неориентирано и подари коженото кълбо на Роландо, който от нестандартна позиция направи 3:0.

След почивката Монпелие за кратко върна интригата, след като Бодебуз намали в 49-ата минута от пряк свободен удар. Резултатът се задържа до 77-ата минута, когато Гомис да оформи своя хеттрик за 4:1. Крайното 5:1 пък оформи Флоран Товен, който бе точен от дузпа.