Ники Учиков се завърна със 7 точка, UPCN с трудна победа над слабак в Аржентина (видео)

Българският диагонал Николай Учиков и неговият UPCN (Сан Хуан) записаха 10-а победа в аржентинската лига (ACLAV). Шампионите от UPCN се наложиха много трудно и драматично у дома над слабака Алианца (Хесус Мария) с 3:2 (25:16, 16:25, 21:25, 25:22, 15:9) в първия си мач през този уикенд.

Ники Учиков, който получи по-дълга почивка около коледните и новогодишните празници, изигра първия си мач след нея. Българинът започна като титуляр за UPCN, но бе сменен в третия гейм. Все пак, Учиков се отчете със 7 точки (1 блок и 32% ефективност в атака) за успеха. Най-полезен за шампионите бе Николас Ласо с 19 точки (1 блок, 2 аса, 47% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане), а капитанът Хавиер Филарди добави още 15 точки (2 блока, 1 ас, 40% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за победата. За тима на Алианца Марио Пикат (1 блок и 47% ефективност в атака) и Бруно Винти (1 блок, 35% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) реализираха по 18 точки, но и това не беше достатъчно за успех.

Така волейболистите на UPCN са на 3-о място във временното класиране с 31 точки след 10 победи и 3 загуби, на две точки от лидерите Персонал (Боливар) и Ломас Волей (Ломас де Самора). Във втората си среща за уикенда Ники Учиков и компания играят срещу друг слабак - ПСМ Волей (Пуерто Сан Мартин). Двубоят е тази нощ от 03,00 часа българско време.