Барселона на 1/2-финал за Купата на краля след разгром над Реал Сосиедад

Каталунският гранд Барселона се класира на 1/2-финалите на турнира за Купата на краля в Испания, след като разгроми Реал Сосиедад с 5:2 в мача-реванш. Първата среща в Сан Себастиан завърши с успех 1:0 за Барса и така с общ резултат 6:2 каталунците продължават напред.

Първият гол в мача отбеляза Денис Суарес в 17-ата минута. Второто попадение падна в 55-ата минута, когато Лионел Меси реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Неймар. В 63-ата минута Хуанми вкара за Реал Сосиедад, като успя да прехвърли технично Силесен. Само минута по-късно Луис Суарес отбеляза трети гол за Барселона. В 73-ата минута гостите намалиха чрез Вилиан Жозе. Голове на Арда Туран и Денис Суарес между 80-ата и 82-ата минута обаче окончателно отказа гостите да търсят нещо в този мач.

Барселона започна по-активно срещата и стигна до гол в 17-ата минута чрез Денис Суарес. Гостите от Сан Себастиан загубиха топката в средата на терена, Барса организира светкавична атака, топката попадна в Денис Суарес, който успя да я прокара под плонжа на стража на Реал Сосиедад.

Първата възможност пред гостите от Сан Себастиан дойде едва в 25-ата минута, но топката премина над вратата.

В началото на втората част гостите от Сан Себастиан имаха възможност да стигнат до изравнителен гол, но вместо това получиха втори във вратата си от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Неймар. Луис Суарес намери бразилеца в наказателното поле, където той беше повален. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Лионел Меси, който не сгреши - 2:0 за Барселона.

В 63-ата минута Реал Сосиедад върна за кратко интригата в мача, като намали на 1:2 чрез резервата Хуанми, който успя технично да прехвърли стража на Барса Силесен. Още в ответната атака обаче Барса успя да върне попадението чрез Луис Суарес и отново си върна аванса от два чисти гола.

Головата фиеста на "Камп Ноу" продължи, тъй като десет минути преди края на редовното време Барса вкара четвърти гол. Меси пусна вдясно за Алеиш Видал, който центрира към далечната греда и там влезлият като резерва Арда Туран вкара отблизо.

Само две минути след това Денис Суарес вкара втория си гол в срещата, но основната работа беше свързана от Меси. Аржентинецът задържа, видя включването на Денис и го намери с прекрасно подаване. За последния не оставаше нищо друго, освен да финтира Рули и да прати кълбото в мрежата.

Барселона - Реал Сосиедад 5:2

1:0 Денис Суарес - 17
2:0 Лионел Меси - 55-дузпа
2:1 Хуанми - 62
3:1 Луис Суарес - 63
3:2 Уилян Жозе - 73
4:2 Арда Туран - 80
5:2 Денис Суарес - 82

Барселона: Силесен, Пике, Юмтити, Роберто (Видал - 46'), Алба, Масчерано (Ракитич - 66'), Гомес, Денис Суарес, Неймар (Арда - 75'), Меси, Луис Суарес
Реал Сосиедад: Рули, Навас, Иниго, Елустондо, Юри, Прието (Каналес), Ияраменди, Сурутуса, Вела (Хуанми - 57'), Жозе, Оярсабал