Слаб Ман Юнайтед допусна първа загуба за годината, но се промъкна на финал (видео и галерия)

Манчестър Юнайтед е вторият финалист в турнира за Купата на лигата в Англия. “Червените дяволи” достигнаха до двубоя за трофея след като загубиха с 1:2 в реванша с Хъл Сити от полуфинала. Играчите на Жозе Моуриньо обаче имаха преднина от 2:0 след първия двубой и с общ резултат 3:2 си осигуриха продължаване напред. Манчестърци като че ли бяха подценили днешния двубой и позволиха на “тигрите” първи да вземат преднина с гол от дузпа на Том Хъдълстоун в 36-ата минута. В 66-ата минута Пол Погба изравни, но в 85-ата минута Омар Ниасе отново изведе домакините напред. Футболистите на Хъл обаче не успяха да се доберат до трети гол в оставащото време и трябваше да се задоволят с победа само за престиж, като нанесоха първо поражение на “червените дяволи” във всички турнири от 3 ноември 2016 година насам.
Хъл Сити - Манчестър Юнайтед
Първото полувреме започна доста скучно. На пръв поглед изглеждаше, че Хъл Сити се е примирил със съдбата си, а пък и Юнайтед не си даваше зор.

Все пак имаше и епизодични интересни моменти пред двете врати. В 11-ата минута страхотен удар на Сам Клукас бе спасен от Давид де Хеа. Гостите пък отговориха с изстрел на Маркос Рохо, който се отби от защитник и мина покрай вратата. В 26-ата минута домакините имаха нова добра възможност. Първо Майкъл Доусън бе изпуснат в наказателното поле, но ударът му бе блокиран, топката обаче се озова в Ниасе, който стреля опасно и отново Де Хеа бе последна преграда пред гола.
В 35-ата минута обаче интригата се върна с пълна сила. Маркос Рохо задържа за фланелката Хари Магуайър в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Том Хъдълстоун със силен и много точен шут отбеляза от бялата точка и даде преднина на своя тим, с което общият резултат от двата мача бе намален на 1:2.

Юнайтед като че ли се събуди след гола и още две минути по-късно можеше да възстанови равенството. Златан Ибрахимович напредна през центъра и стреля опасно, но Маршал с прекрасна намеса спаси.
През второто полувреме гостите се активизираха и на два пъти претендираха за дузпи. Първо Погба падна в наказателното поле, а след това в 53-ата минута и Крис Смолинг бе изблъскан, но и в двата случая съдията не видя основание да посочи бялата точка.

Все пак гостите показаха своята класа и при първата си възможност стигнаха до изравняване. В 66-ата минута Маркъс Рашфорд напредна в наказателното поле, Хъдълстоун успя да му избие топката, но тя попадна в Пол Погба, който я чукна във вратата за 1:1.
В 73-ата минута “червените дяволи” можеха да направят и пълен обрат в мача, когато след центриране от корнер изстрел на Рохо с глава се отби от напречната греда. В 78-ата минута обаче гредата попречи и на Хъл да си върне преднината след изстрел на Омар Ниасе с глава, а след това при добавката и Хъдълстоун не бе далеч от гола.

В 85-ата минута “тигрите” отново си върнаха преднината в мача. Дейвид Мейлър получи в наказателното поле и центрира за Ниасе, който отблизо вкара за 2:1. Домакините се нуждаеха от още едно попадение, за да докарат нещата до продължения, но не успяха да го постигнат и така Манчестър Юнайтед се промъкна на финал, където ще се изправи срещу Саутхамптън в опит да спечели нов трофей под ръководството на Жозе Моуриньо.