Атлетико се измъкна от загуба в Ейбар (видео)

Отборите на Ейбар и Атлетико Мадрид сътвориха 2:2 в мач реванш за Купата на краля. "Лос рохибланкос" имаха преднина от 3:0 след първата среща. И двата тима играха освободено и без особено напрежение. Хосе Хименес реализира в 49-ата минута, а след голове на Серхи Енрик (72) и Педро Леон (80) "Ипуруа" видя обрат. В 85-ата Хуанфран оформи крайното 2:2.

Диего Симеоне пусна в атака Фернандо Торес и Кевин Гамейро, а по крилата действаха Анхел Корея и Николас Гайтан. Хосе Луис Мендилибар разчиташе на голям брой младоци в стартовия си състав.

Първите минути на срещата бяха спокойни и без голови положения. "Синьо-червените" владееха по-често топката, но нищо повече. Първият шанс се откри пред Гамейро в 15-ата минута: той получи топката пред дузпата, но беше блокиран и не нанесе удар. В 27-ата Йосуе Дория шутира мощно от 22 метра към горния ляв ъгъл и се наложи вратарят Мигел Анхел Моя да избие в корнер. Десет минути по-късно "дюшекчиите" организираха скоростно нападение отдясно. Анхел Корея центрира остро по земя, а Мауро дос Сантос изчисти пред Гамейро.

В началото на втората част от гостите от "Висенте Калдерон" успяха да открият резултата след статично положение. В 49-ата минута Хосе Хименес се извиси и вкара с глава след корнер. В 60-ата Моя изби след изстрел на Бебе. При добавката Алехандро Галвес не беше точен. В 68-ата Анхел Корея надбяга Галвес и сам срещу вратаря би в краката на стража.

Баските изравниха в 73-ата. Педро Леон нацели близката греда след силен шут от 20 метра, а при добавката Серхи Енрик се разписа с труден удар, пращайки топката под напречната греда - 1:1. В 80-ата Ейбар направи пълен обрат. Бившият играч на Реал Мадрид Педро Леон шутира от 16 метра, поразявайки долния десен ъгъл на Моя за 2:1. В 85-ата включилият се напред Хуанфран вкара за 2:2 след красив прехвърлящ удар, матирал стража Йоел Родригес.

Атлети е вторият 1/2-финалист за Ла Копа след Алавес.