Барселона и Везенков с нова загуба в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, допусна нова загуба в Евролигата, след като късно снощи каталунците отстъпиха при визитата си на Панатинайкос с 65:71 в двубой от XIX кръг на редовния сезон в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка и за 14:48 минути записа срещу името си 8 точки (1/1 за две точки и 2/3 от тройката) и 2 борби.

Най-резултатен за Барса беше Тайрис Райс с 12 точки, но освен това, американецът допусна и 8 грешки, Джъстин Доелман вкара 11 точки, а Витор Фаверани и Петери Копонен завършиха с по 10 точки.

Йоанис Борусис се отличи с „дабъл-дабъл“ за Панатинайкос – 14 точки и 11 борби, Кей Си Ривърс добави 13 точки за успеха, а Майк Джеймс и Крис Сингълтън завършиха с по 10 точки.

Домакините от Атина контролираха изцяло случаващото се на терена, като "детелините" бяха допълнително улеснени и от големият брой грешки, които съперниците им допуснаха в хода на двубоя - общо 21.

На няколко пъти каталунците бяха близо до обрат, включително и в последната четвърт след тройка на Везенков, когато разликата бе стопена до само една точка - 54:55, но след това испанците допуснаха отново поредица от грешки, които се оказаха решаващи и победата остана в Гърция - 71:65 в полза на Панатинайкос.

След това поражение, испанският гранд е с баланс от 8 победи и 11 загуби и заема 10-а позиция във временното класиране.