Наполи излъга Фиорентина и е на 1/2-финал за Купата

Отборът на Наполи стана първия 1/2-финалист в турнира за Купата на Италия, след като победи с 1:0 у дома Фиорентина в дербито от 1/4-финалите. Победният гол за Наполи отбеляза Хосе Кайехон с глава в 71-ата минута.

Домакините приеха "виолетовите" в приповдигнато настроение след победата с 2:1 над Милан на "Сан Сиро" в двубой от Серия А. В същото време Фиорентина пристигна на "Сан Паоло" със самочувствието на отбор, постигнал три поредни победи.

Преди мача треньорът Маурицио Сари изрази надежда тимът му да реши мача още през първите 45 минути, но трябваше да чака до средата на второто полувреме, за да види първият и единствен гол в срещата. Тогава Дрис Мертенс комбинира с Лоренцо Инсиние, който без да се бави намери Марек Хамшик. Словакът насочи високо топката в наказателното поле, където Кайехон беше най-съобразителен и с удар с глава разпечата вратата на "виолетовите".

С успеха Наполи удължи серията си от мачове без загуба на 15 мача и чака съперника си за 1/2-финала, който ще бъде определен чрез жребий.