Реал Сосиедад застигна Атлетико (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надделя с 1:0 над гостуващия Селта в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Хуанми се разписа с глава в 72-ата минута. С успеха баските се изравниха по точки с четвъртия Атлетико Мадрид.

През първото полувреме битката за надмощие беше в средата на терена. Именно затова липсваше блясък пред двете врати. Баските дръзнаха да отправят първите два удара чрез Вилиан Жозе (4) и Карлос Вела (5) - близо до целта, но встрани. В 12-ата минута Херонимо Руи се намеси след добър изстрел на Пионе Систе. Най-добрата възможност се появи пред Сене в 36-ата, който насочи над гредата при добавка.

След почивката тимът на Еусебио натисна. В 49-ата минута Карлос Вела изскочи на стрелкова позиция и шутира в крака на Серхио Алварес. В 53-ата мексиканският нападател стреля много опасно и топката почти облиза гредата, излизайки в аут. Четири минути по-късно пред другата врата пропуск направи Сене - Руи спаси.

В 72-ата "чури урдин" стигнаха до гол при късо изпълнение на корнер. След центриране отдясно Хуанми остана сам на далечната греда и с глава насочи прецизно по диагонала - 1:0. Две минути по-късно Алварес се намеси след много опасно центриране на Серхио Каналес. В 85-ата гостите от "Балаидос" изпуснаха страхотен шанс за изравняване. Джон Гуидети отклони с петичка и топката се разходи успоредно на голлинията и на сантиметри от нея.

Следващите мачовете Реал Сосиедад и Селта са съответно срещу Барселона и Реал Мадрид за Купата на краля.