Много желание, но малко положения между Майнц и Кьолн (видео)

Отборите на Майнц 05 и Кьолн демонстрираха динамичен футбол, но така и не успяха да си вкарат голове в последния двубой от 17-ия кръг на германския елит, завършвайки 0:0. Домакините натискаха повече в първите три четвърти от срещата, но в края бяха близо до загубата, защото съперникът показа по-добра издръжливост и доминираше във финалните етапи.

Японският нападател Йошинори Муто пропусна "златната" възможност за "05", след като в 52-ата минута излезе очи в очи с вратаря Томас Кеслер, но не успя да го прехвърли, а при добавката Пабло де Бласис шутира силно в аут.

Кьолн притисна домакините в края и в 82-ата минута Йонас Льосъл отрази тежък шут на Юя Осако, а секунди преди края влезлият като смяна Леонардо Битенкурт коварно изстреля топката от движение, но тя профуча край гредата.

"Козлите" стартираха сезона много добре, но вече в шести пореден мач нямат победа и са на 3 точки от шестицата. Майнц пък е на 11-а позиция.