Отборът на Сашо Тонев прекъсна черната си серия

Тимът на Кротене спря серията си от загуби в Серия "А", завършвайки 2:2 като гост на Дженоа. Момчетата на Давиде Никола имаха три поредни загуби, но ето че сега стигнаха до точката на "Луиджи Ферарис" в Генуа. В състава на "акулите" отсъстваше българският национал Александър Тонев, който все още се възстановява. Пореден силен мач записа синът на аржентинската легенда Диего Симеоне - Джовани, който откри резултата в края на първото полувреме.

Наследникът на Чоло опъна мрежата на Еудженио Ламана в 43-ата минута. Скоро след началото на втората част обаче Федерико Кечерини с глава възстанови статуквото - 1:1. Стигна се до 66-ата минута, в която Лукас Окампос отново изведе Дженоа напред. Аржентинският полузащитник бе точен от дузпа за 2:1. Джаммарко Ферари фиксира крайното 2:2 с попадение с глава в 74-ата минута. То бе копие на изпълнението на Кечерини при първия гол. Накрая тифозите на "грифоните" изпратиха любимците си с бурни освирквания.