Набралият скорост Интер наказа и Палермо (видео)

Тимът на Интер се поздрави с шеста поредна победа в Серия "А". В мач от 21-ия кръг "нерадузрите" от Милано се наложиха с 1:0 над Палермо на "Ренцо Барбера". Автор на попадението стана португалският халф Жоао Марио в 65-ата минута.

Българският халф на сицилианците Ивайло Чочев се появи в игра в 81-ата минута на мястото на Мато Яяло.

В 27-ата минута вратарят на домакините Йосип Посавец парира мощен удар извън наказателното поле на Марсело Брозович и Мауро Икарди получи шанс да направи добавка с глава на празна врата, но аржентинският нападател на гостите от Милано не намери целта.

В самия край на първата част "нерадзурите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от доста удобна позиция и късмета си опита Икарди, но топката профуча над вратата след неговия изстрел.

В 61-ата минута Икарди имаше чудесен шанс да изведе "черно-сините" напред в резултата, но не успя да преодолее Посавец с лек удар по земя.

В 65-ата минута Интер най-сетне превзе вратата на сицилианците. Жоао Марио бе оставен от бранителите в розови фланелки сам във вратарското поле и с удар от въздуха изпрати топката в мрежата зад Посавец.

Заключителните минути бяха доста напрегнати. В 80-ата минута Кристиан Ансалди от Интер получи червен картон от рефера Масимиляно Ирати след сблъсък на аржентинеца с македонския нападател на Палермо Илия Несторовски. Изгонен бе за протестите си и наставникът на Интер Стефано Пиоли.

В 83-ата минута останалите с човек повече на терена домакини изравниха резултата, но голът бе отменен. След бързо изпълнение на фаул шведският халф Рикардо Куайсон опъна мрежата зад Самир Ханданович след асистенция на Алесандро Диаманти. Пасът обаче бе направен преди арбитърът да даде сигнал за изпълнение на фаула и попадението не бе зачетено, което ядоса домакините. Сицилианците така и не съумяха да стигнат поне до равенство в оставащите до края минути и претърпяха трета поредна загуба в първенството.

В последните секунди Алесандро Гаци от Палермо получи втори жълт, съответно червен картон, но това не промени с нищо развоя на мача, след чийто край Палермо заема 19-о място в класирането с 10 точки. Интер пък изпревари градския си съперник Милан и е пети с 39 точки. "Росонерите" са с 37, като са и с мач по-малко. Четвъртият Лацио е само на точка пред Интер, а третият Наполи е с 44 точки.