Барса и Везенков с важна победа в Евролигата

Баскетболният отбор на Барселона записа важна победа с 89:78 (16:15, 17:19, 30:19, 26:25) над Анадолу Ефес (Истанбул) в сблъсъка между двата тима от 18-ия кръг на Евролигата. Така каталунците все още имат реален шанс да се доберат до първата осмица и до втората фаза на надпреварата. Участие в срещата взе и българинът  Александър Везенков, който не отбеляза нито една точка тази вечер за малко повече от 11 минути на терена.

Мачът вървеше равностойно през първото полувреме, но решаваща за успеха на домакините бе третата четвърт, в която те избухнаха и натрупаха сериозна преднина от 10 точки, която бе задържана и в последната част, въпреки усилията на турците за обрат.

Страхотен дебют за Барса направи бразилецът Виктор Фаверани, който вкара 18 точки и направи 8 борби. Най-резултатен за домакините обаче бе Петри Копонен с 20 точки, като наниза цели 6 тройки. Силно се представи и Виктор Клавер с 15 точки.

В състава на Анадолу пък найрезултатен бе Брандън Пол, който наниза 25 точки. Още 18 вкара Томас Ортел.

Победата бе важна за Барселона, тъй като бе срещу пряк конкурент за класиране в първата осмица. След този успех “блаугранас” са на 9-ото място във временното класиране с 8 победи и 10 загуби, колкото има и Анадолу на 10-ата позиция.

Следващият мач на Барса е гостуване на Панатинайкос в Атина, докато Анадолу играе срещу друг турски отбор - Дарушафака.