Нюкасъл преодоля 3-ия кръг на ФА Къп за пръв път от 5 години

Водачът в Чемпиъншип Нюкасъл победи с 3:1 Бирмингам Сити в преиграване от 3-ия кръг на ФА Къп. Два гола за тима на Рафаел Бенитес отбеляза Мат Ричи, а "свраките" ще играят в 4-ия кръг за първи път от 5 години. Техният следващ съперник ще е Оксфорд Юнайтед.

В 10-ата минута Ричи откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йоан Гуфран. Вив Соломон-Отабор не успя да изравни малко по-късно, а удар на Дейвид Котерил премина близо до гредата.
Постепенно домакините отново взеха инициативата и в 35-ата минута хубав изстрел на Гуфран за втори път прати топката във вратата на "сините". Интригата се върна в средата на втората част с попадение на Котерил, но в последната минута Ричи с втория си гол в мача реши всичко в полза на "джордитата".

След загубата днес Бирмингам е в серия от 7 мача без победа под ръководството на новия си мениджър Джанфранко Дзола.

НЮКАСЪЛ - БИРМИНГАМ 3:1
1:0 М. Ричи (10) д.
2:0 Й. Гуфран (35)
2:1 Д. Котерил (72)
3:1 М. Ричи (90)