Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Голов спектакъл на "Олимпико" прати Лацио срещу Интер (видео)

Лацио си осигури място на 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия след победа над Дженоа с 4:2. Срещата на "Олимпико" се превърна в истински спектакъл, а домакините изпуснаха аванс от два гола в края на първото полувреме, но след почивката доминираха и заслужено продължават напред. В следващия кръг техен съперник ще е Интер, който снощи елиминира Болоня след продължения.

Първите минути бяха за домакините и удар на Марко Пароло профуча застрашително покрай вратата. Дженоа трудно удържаше натиска на "орлите" и в средата на полувремето Филип Джорджевич се измъкна след тънко подаване на Фелипе Андерсон и вкара първия си гол от близо 9 месеца.
В 31-ата минута защитникът Уесли Хут удвои преднината на Лацио, но това не разколеба гостите, които на свой ред организираха няколко интересни атаки. В 41-ата минута новото попълнение на "грифоните" Маурисио Пинийя върна един гол, а точно преди почивката бившият нападател на Лацио Горан Пандев се разписа отблизо за 2:2.
В началото на второто полувреме Пинийя пропусна да направи пълен обрат, а с гола от чиста позиция се размина и Лукас Окампос. Така се стигна до 71-ата минута, когато резервата Сергей Милинкович-Савич с мощен шут простреля Еудженио Ламана. Малко след това голмайсторът на "бианкочелестите" Чиро Имобиле засече центриране на Джордан Лукаку и успокои тифозите на тима.

ЛАЦИО - ДЖЕНОА 4:2
1:0 Ф. Джорджевич (20)
2:0 У. Хут (31)
2:1 М. Пинийя (41)
2:2 Г. Пандев (45)
3:2 С. Милинкович-Савич (71)
4:2 Ч. Имобиле (75)