Ливърпул отново не убеди, изненадващ голмайстор прати тима в 4-ия кръг на ФА Къп (видео)

Ливърпул победи Плимут с 1:0 в преиграване от 3-ия кръг на ФА Къп и се класира за следващата фаза на турнира. Единствения гол във вратата на тима от Лига 2 падна в 19-ата минута и бе дело на Лукаш Лейва с глава. Попадението е едва седмо за бразилския халф във всичките му мачове с екипа на "червените". За последно той се бе разписвал през 2010 година.

Ливърпул създаде немалко положения и след почивката, а в края Дивок Ориги си позволи да пропусне дузпа. Въпреки това, отборът на Юрген Клоп взе първа победа за 2017 година.
Преди десет дни мърсисайдци не можаха да преодолеят четвъртодивизионния си съперник на "Анфийлд" и срещата завърши без голове. Toгава Юрген Клоп пусна най-младия състав в цялата история на Ливърпул със средна възраст 21 години. Днес германецът отново даде шанс на някои от младоците и като титуляри започнаха Трент Александър-Арнолд, Джо Гомес, Кевин Стюарт, Овиемуно Еджария и Бен Уудбърн. На вратата застана Лорис Кариус, а присъствието в стартовите 11 на Филипе Коутиньо, Дивок Ориги и Даниел Стъридж вещаеше сериозни проблеми за домакините.

Мениджърът на Плимут Дерек Адамс отново избра подчертано дефанзивна тактика, но това бе напълно оправдано. "Пилигримите" влязоха в мача след серия от 9 двубоя без поражение и се надяваха да поднесат най-голямата изненада в тази фаза на турнира.
Ливърпул бързо превзе средната зона, а Коутиньо се прояви с няколко елегантни отигравания. В 13-ата минута Стъридж напредна отляво и навлезе в наказателното поле. Английският национал опита да прехвърли топката на десния си крак и бе подкосен от бранител на Плимут, но реферът не посочи бялата точка. Малко по-късно превъзходството на мърсисайдци доведе до откриване на резултата. Коутиньо центрира от корнер, а Лукаш Лейва с глава засече във вратата на домакините.

Плимут можеше бързо да изравни, но в 22-ата минута Кариус се намеси стабилно. Домакините ставаха все по-напористи и в няколко ситуации поставиха защитата на Ливърпул под напрежение. В 34-ата минута само добрата изява на Александър-Арнолд попречи на футболист на Плимут да изскочи на голова позиция. В края на полувремето гостите успокоиха играта и спокойно дочакаха почивката.
Двубоят на "Хоум Парк" продължи да е интересен и през втората част. Мърсисайдци действаха със самочувствие, разчитайки на скоростта на нападателите си, а Плимут се стремеше с дълги подавания да изненада защитата на съперника.

Слаб мач направи Стъридж, който се опитваше да играе прекалено индивидуално, но рядко съумяваше да преодолее бранителите в зелено-бяло. В 65-ата минута Клоп смени поуморилия се Коутиньо и пусна в игра капитана на отбора до 23 години Хари Уилсън. За уелсеца това бе дебют с екипа на представителния тим.
В 71-ата минута Стъридж беше близо до това да сложи край на интригата, но вратарят на Плимут Маккормик показа класа. В 74-ата при едно разбъркване топката като по чудо не влетя във вратата на Ливърпул. Домакините отпаднаха физически и в края на мача им бе трудно да спират контрите на мърсисайдци. В 86-ата минута Алберто Морено напредна в наказателното поле, а Сонго'о закъсня с шпагата и фаулира испанеца. Дузпата изпълни Ориги, който обаче стреля право в ръцете на Маккормик.

В 4-ия кръг Ливърпул ще е домакин на Уулвърхамптън, а Плимут ще насочи всичките си усилия към спечелването на промоция за Лига 1.

ПЛИМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:1 (0:1)