Селта ликува с късен гол

Отборът на Селта сломи с 1:0 гостуващия Алавес в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Неманя Радоя донесе успеха с голов удар в 89-ата минута. Гостите от "Мендисороса" останаха с човек по-малко в 46-ата минута.

Първата добра възможност в мача дойде в седмата минута. Даниел Вас изведе Яго Аспас, но Фернандо Пачеко изби след удара на номер 10. В 26-ата Ибай Гомес насочи над гредата. Стотина секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Джон Гуидети да отбележи след изстрел на Аспас. В 39-ата тимът на Едуардо Берицо изпусна нов шанс, след като защитата на гостите успя да изчисти в корнер.

Секунди след началото на второто полувреме Зухаир Федал получи втори жълт картон след грубо влизане в краката на Аспас. В 57-ата минута Факундо Ронкалия направи голям пропуск след чудесно подаване на Гуидети. Топката излезе в аут. Две минути по-късно Ману Алехандро Гарсия падна в наказателното поле, но съдията не уважи претенциите за дузпа.

В 74-ата топката беше качена на главата на Яго Аспас, но той я прати над гредата от около десет метра. В 80-ата защитата на "небесносините" се пропука и даде шанс на Тео Ернандес - вратарят Рубен Бланко се намеси. В 89-ата усилията на домакините дадоха резултат. След ниско центриране отдясно Неманя Радоя направи финт на малко разстояние на дузпата и завърши с изстрел в левия ъгъл на Пачеко - 1:0. В 94-ата баските пропуснаха добра възможност за точка от 19-метров пряк свободен удар, но Ману стреля стената.

Селта вече е на седма позиция. Следващият мач на галиския тим е в сряда срещу Реал Мадрид за Купата на краля.