"Нинджата" залепи Рома за Ювентус (видео)

Отборът на Рома се поздрави с трета поредна победа и общо шеста в последните седем мача на тима в Серия "А". "Вълците" надделяха с 1:0 над Удинезе в мач от 20-ия кръг с ранен гол на Раджа Наинголан (12) и се доближиха на точка зад лидера Ювентус, който тази вечер гостува на Фиорентина. Шампионите имат и още един мач по-малко. Рома е с 44 точки, с 3 повече от третия Наполи и с 4 пред Лацио. Удинезе пък е 12-и с 25 точки. Двубоят на "Фриули" в Удине ще се запомни и с пропуснатата от Един Джеко дузпа през първото полувреме. "Деветката" на столичани направи и още пропуски в мача и остава с 13 попадения от началото на сезона, с 2 по-малко от водача в подреждането при голмайсторите в Серия "А" Мауро Икарди от Интер.

В първите минути гостите от Рим имаха две отлични положения за гол, но първо Един Джеко не уцели вратата на Орестис Карнезис, а след това гръцкият страж на Удинезе направи блестящо спасяване след удар на намиращия се около точката за изпълнение на дузпа Стефан Ел Шаарауи.

В 12-ата минута Раджа Наинголан с брилянтен удар от въздуха изведе Рома напред. Белгийският халф с прякор "Нинджата" опъна мрежата зад Карнезис след асистенция на Кевин Строотман.

Футболистите на Лучано Спалети продължаваха да играят по-добре от домакините си, но Джеко нямаше ден. Негов шут извън наказателното поле профуча край вратата на Карнезис, а в 18-ата минута босненският нападател пропусна дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Марко Фараони, а Джеко стреля много неточно над вратата и пропиля златен шанс да голяма степен да реши мача в полза на "джалоросите".

Последваха и силни минути за домакините. В 22-ата минута тимът на Удинезе имаше двойна възможност да изравни резултата. Първо Фелипе стреля с глава след центриране от фаул, но Войчех Шчесни показа страхотен рефлекс и изби. Секунди по-късно Родриго Де Паул получи шанс да стреля от много добра позиция, но отново полският страж на Рома се намеси великолепно и не позволи резултатът да бъде изравнен. В 27-ата минута Шчесни направи ново блестящо спасяване, този път след шут от далечно разстояние на Де Паул.

В края на първото полувреме тимът на Луиджи Делнери имаше още шансове да изравни резултата, но Рома успя да опази аванса си от един гол, след като първо Сирил Теро, а после и Дуван Сапата не съумяха да реализират гол.

Раджа Наинголан имаше прекрасен шанс да вкара втори гол в мача в 63-ата минута, но се размина с топката след чудесен пас на току-що появилия се в игра на мястото на Ел Шаарауи Франческо Тоти. Малко след това пък домакините пропуснаха доста добра възможност за гол, като имаха претенции за неотсъдена дузпа заради игра с ръка на футболист на "вълците".

Десетина минути преди края Джеко не уцели вратата на Удинезе с глава от много удобна позиция, а малко след това отново той стреля неточно, пак с глава. В 85-ата минута босненецът имаше нов шанс да реши мача в полза на "джалоросите", като този път получи прекрасен извеждащ пас, но не успя да преодолее Карнезис. Две минути по-късно пък Сирил Теро не се възползва от златен шанс да изравни резултата, стреляйки право в непробиваемия днес Шчесни, а в заключителните минути домакините не застрашиха повече противниковата врата.