Ла Коруня изпусна Виляреал

Отборите на Ла Коруня и Виляреал не излъчиха победител в мача помежду си от 18-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят на “Риасор” завърши при резултат 0:0, но домакините могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки.

Играчите в синьо и бяло създадоха по-опасните положения в двубоя, но така и не съумяха да намерят пътя към вратата. В 20-ата минута далечен удар на Марлос Морено мина покрай гредата. Пет минути по-късно пък страхотен удар на Флориан Андоне бе спасен от Серхио Асенхо.

Гостите отговориха с чудесна възможност, отворила се пред Бруно Сориано, който обаче не успя да преодолее вратаря в 27-ата минута.

Депортиво обаче продължи да бъде по-активният тим и в 60-ата минута и късметът обърна гръб на домакините, когато атрактивен удар със странична ножица на Андоне се отби от гредата. В 84-ата минута пък Хоселу не успя да отбележи отблизо с гава, като изстрелът му бе отразен блестящо от Асенхо.

Така мачът завърши без голове и след него Виляреал е 5-ти с 31 точки в актива си, докато Ла Коруня се намира на 15-ата позиция с 18 точки.