Атлетико бие по познат начин (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид надделя с 1:0 над гостуващия Бетис в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Николас Гайтан вкара единствения гол в осмата минута на двубоя. Така "лос рохибланкос" взеха трите точки с минимална победа, която ги утвърди на четвъртото място.

В осмата минута тимът на Диего Симеоне разви атаката си вдясно, Шиме Върсалко не центрира добре, но Райън Донк отклони и топката беше поднесена на Николас Гайтан, който отблизо реализира на втората греда - 1:0. В 11-ата Диего Годин свали за Антоан Гризман и французинът стреля над целта. "Червено-белите" владееха положението и не хвърляха много усилия в атакуване на вратата.

В 36-ата Стефан Савич загуби топката, а Рубен Кастро шутира в ръцете на Мигел Моя. В 42-ата гостите от "Бенито Вийямарин" имаха прекрасен шанс за изравняване. Никой от мадридския тим не успя да изчисти, най-близо до топката беше Жонас Мартен, който насочи в обсега на Моя.

След почивката "лос колчонерос" продължиха да играят спокойно и търпеливо. В 55-ата Антонио Адан се намеси с крак след удар на Фернандо Торес. Десет минути по-късно Моя се справи с изстрел на Кастро. В 68-ата Яник Ферейра Караско пропусна от изгодна позиция след комбинация с Гризман. До края напрежението не се пренесе пред вратата на домакините и те стигнаха до победата.