Дракслер показа класа и спаси ПСЖ (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 1:0 Рен в мач от 20-ия кръг на Лига 1. В герой за парижани се превърна новото попълнение Юлиан Дракслер, който отбеляза единственото попадение в 38-ата минута. Германецът реализира с отлично премерен удар извън наказателното поле, който не остави шансове на вратаря Беноа Костил.

Преди това Марко Верати претендираше за дузпа, след като влезе в игрови сблъсък със стража, но съдията не отсъди нищо. През втората част и Тиаго Мота поиска дузпа в сходна ситуация, но реферът отново не посочи бялата точка. Домакините от своя страна едва в края на двубоя тръгнаха по-смело напред, но така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на ПСЖ.

По този начин Дракслер продължава отличния си старт на кариерата си на “Парк де Пренс”, след трансфера си от Волфсбург. В дебюта си за Купата на Франция германеца също се разписа, а днес донесе ценни три точки на тима си.

Така играчите на Унай Емери събраха 42 точки и се изравниха с Монако на втората позиция и са на две от лидера Ница. Двата тима обаче са с мача по-малко от ПСЖ. Рен от своя страна остава на седма позиция с 28 точки.