Байерн (Мюнхен) взе една купа като предястие

Шампионът Байерн (Мюнхен) показа готовност за успехи през пролетта, след като седмица преди подновяването на сезона в Германия се поздрави с триумф в мини турнир с участието на Майнц 05, Борусия (Мьонхенгладбах) и домакина Фортуна (Дюселдорф). Двубоите бяха от по 45 минути и при равенство се преминаваше директно към изпълнение на дузпи.

На полуфиналите баварците надвиха Фортуна с 4:1 точно след удари от бялата точка, като Мануел Нойер спаси две дузпи. После на финала възпитаниците на Карло Анчелоти пребориха Майнц 05 с 2:1. Франк Рибери и Хавиер Мартинес забиха головете в срещата за трофея, а Рамальо беше изравнил.

За място на финала бившите съотборници на Тодор Неделев надиграха Борусия с 1:0 след автогол на Яник Вестергор. Гладбах претърпя провал и в малкия финал, където отстъпи на домакините с 0:2.

Байерн ще открие втората част от сезона в Бундеслигата с мач срещу Фрайбург идния петък (20 януари). Тимът се хвърля за требъл, след като е лидер в първенството и на 1/8-финалите в Шампионската лига и Купата на Германия.