Арсенал се намести в тройката след лесна победа над Суонзи (видео)

Арсенал победи убедително - с 4:0, Суонзи като гост и се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг. Оливие Жиру (37') откри резултата, а домакините помогнаха с два автогола, които си отбелязаха Джак Корк (54') и Кайл Ноутън (67'). Алексис Санчес (73') оформи крайния резултат.

Новият мениджър на "лебедите" Пол Клемънт, който днес водеше отбора за първи път на "Либърти Стейдиъм", бе направил четири промени в сравнение с двубоя за Купата на Англия срещу Хъл Сити. Лукаш Фабиански, Алфи Моусън, Уейн Раутлидж и Фернандо Йоренте стартираха. Петер Чех се завърна на вратата на Арсенал. Лоран Косиелни, Месут Йозил и Алексис Санчес, които получиха почивка миналия уикенд, също започнаха. Оливие Жиру бе на върха на атаката на "артилеристите".

Домакините започнаха по-мотивирано, като в първия 1/4 час Ноутън и Сигурдсон отправиха опасни удари. В първата ситуация Чех се намеси добре, а след това исландецът стреля над вратата. Алекси Санчес създаде първото по-интересно положение пред вратата на Суонзи. Чилиецът шутира от границата на наказателното поле, но Фабиански спаси.

В 37-ата минута Арсенал направи нещо по-интересно и стигна до гол. Първоначално Жиру не успя да засече остро центриране на Рамзи отдясно, но след това топката стигна до другия фланг.  Оттам Санчес центрира към Йозил, който не нанесе добър удар с глава. Моусън обаче не успя да изчисти и това даде шанс на Жиру да стреля от малкото наказателно поле. Този път французинът не пропусна, а след това веднага даде сигнал към скамейката, че е получил контузия и трябва да бъде заменен. Той обаче остана на терена до 60-ата минута.

Минута преди почивката домакините претендираха за дузпа, след като Ки падна в наказателното поле. Косиелни протегна крак, но го прибра бързо и решението на Майк Джоунс, което изглеждаше правилно, бе жълт картон за корееца.

Арсенал започна много силно второто полувреме, но Санчес и Рамзи пропуснаха. Натискът обаче даде резултат в 54-ата минута, когато Алекс Иуоби стреля, получи се рикошет в крака на Корк, след който топката прехвърли Фабиански - 0:2. Попадението в крайна сметка бе записано като автогол на халфа на "лебедите". Късметът отново обърна гръб на Суонзи в 67-ата минута, когато и Кайл Ноутън си отбеляза автогол в опита да пресече центриране на Иуоби.

Шест минути по-късно Алексис Санчес направи 4:0. Окслейд-Чембърлейн центрира отляво, Раутлидж отклони топката към чилиеца, който простреля Фабиански отблизо.

Арсенал измести Ливърпул от третото място поне за ден, като двата отбора имат по 44 точки, но "топчиите" са с по-добра голова разлика. Суонзи се завърна на дъното.