Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Атлетик Билбао се провали край Мадрид

Отборите на Леганес и Атлетик Билбао направиха 0:0 в откриващата среща от 18-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Бутарке" в покрайнините на Мадрид. Преди седмица тимът на Ернесто Валверде приключи при безголово равенство с друг новак - Алавес, а само преди три дни "червено-белите" отпаднаха от турнира за Купата на краля. Срещата днес ще се запомни с множеството пропуски на Дарвин Мачис в първия половин час и с гредата на "лос пепинерос" в края на двубоя.

Мачис пропусна на три пъти сам срещу вратаря само за около четвърт час. Защитниците на "лъвовете" и най-вече Иниго Лекуе на няколко пъти позволиха на нападателя да се озове сам срещу Горка Ираисос. Още в 45-ата секунда стрелецът пропусна да огорчи отблизо вратаря. В деветата минута Ираисос изби след опита му за удар в далечния ъгъл. В 16-ата обезкураженият Мачис отправи доста неточен удар отново от чиста позиция. В седмата минута пък топката попадна в мрежата на Нерео Шампайн, но след като Раул Гарсия извърши нарушение в атака. Съдията правилно не зачете гола. В 27-ата дойде нов ред на Мачис да пропилее голова възможност очи в очи с Ираисос.

Втората част започна далеч по-спокойно. В 57-ата Микел Баленсиага опита далечен шут, който за малко да изненада вратаря. В 62-ата Тимор центрира, Габриел докосна топката, а Виктор Диас стреля прекалено високо от чиста позиция. В 84-ата домакините нямаха късмет след изпълнение на корнер. Мартин Монтовани засече с глава и прати топката в страничната греда.

Баските остават на седмата позиция в класирането, докато тимът на Асиер Гаритано е 16-и след четвърто реми в последните си пет мача.