Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Еър Теди се завръща в Сургут, но вероятно ще играе само за Купата на CEV

Националът Теодор Тодоров се завръща в Русия. Волейболистът, който дълго време се възстановяваше след операция на рамото ще облече отново екипа на Газпром-Югра (Сургут).

Централният ни блокировач ще бъде за втори път част от руския гранд, след като заедно с Тодор Алексиев играха няколко сезона за този клуб до 2014 година, като стигнаха и до четвърто място в руската Суперлига.

208-сантиметровия ни национал пътува за Сургут в понеделник. В момента Газпром заема 9-о място във временното класиране на шампионата.

Вероятно ако се стигне до нов договор между Газпром-Югра и Теодор Тодоров, то той ще е само за участие на българският център в европейските клубни турнири, защото в момента тимът от Сургут има на разположение двама чуждестранни волейболисти - сърбите Алекса Бърджович и Петър Кръзманович.
Отборът воден от Рафаел Хабибулин играе в турнира за Купата на Европейската Конфедерация по волейбол (CEV), като на 5 януари загуби като гост първия мач от 1/6-финалите от гръцкия Олимпиакос в Пирея с 2:3.