В Италия: Благодарим ти Валентина за първата за 2017 победа!

Женският отбор на Марица (Пловдив) загуби първия си мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на ЦЕВ като гост на силния италиански Унет Ямамай (Бусто Арсицио), а ето какво пишат някои от медиите на Апенините след двубоя в "Пала Ямамай".

"Унет Ямамай, въпреки че подари един гейм, приключи набързо с 3:1 първия мач от 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ срещу българските волейболистки от Марица (Пловдив). По този начин Бусто Арсицио записа първата си победа за 2017 г., най-вече благодарение на 26-те точки от

Валентина Диуф

", отбелязва в материала си за мача

"Гадзета дело Спорт"

"Успех за Пеперудите в първия мач от 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ срещу Марица Пловдив. 3:1 гейма, което не решава все още класирането в следващия кръг, но със сигурност е добро предимство преди реванша на българска земя на 25 януари", пише авторитетният волейболен сайт volleyball.it

Освен страхотното представяне на Диуф, медиите в Италия отбелязват и силната игра на Нася Димитрова и на капитанката Радосвета Тенева, благодарение на които Марица успява да спечели втория гейм.