Национална лига футзал: Левски - Черно море

Холандски шамар дава голям шанс на Лукойл

Холандският шампион Донар (Грьонинген) направи една от най-големите изненади в турнира за Купата на ФИБА Европа. Тимът, който преди седмица бе победен от Лукойл Академик с 26 точки разлика в София постигна знаменит и шокиращ успех в далечен Красноярск, където надви убедително местния Енисей с 81:67. Така българският първенец получава реален шанс да оглави класирането в група Р на надпреварата още тази вечер, когато гостува в Лисабон на местния колос Бенфика.

Чуждестранната колония в Донар направи разликата при тежкото гостуване. Ланс Джитър повлече крак с 20 точки, 8 борби и 5 асистенции. Другият американец Чейс Фийлър вкара 18 точки, а хърватинът Драго Пашалич - 12. Натурализираният янки с холандски паспорт Шон Кънинхам също завърши с двуцифрен актив, вкарвайки 10 точки.

Холандците поведоха с 10 точки още след първата четвърт, а на почивката вече бяха напред с 16. През третата част имаше леко надмощие на руснаците, които свалиха част от пасива си, но в заключителните 10 минути Донар пак контролираше играта и заслужено спечели с 81:67.

Поражението идва като звучен шамар за Енисей, който бе абсолютен фаворит както за днешния двубой, така и за спечелването на групата.