Юношите до 18 победиха Таджикистан в Санкт Петербург

Юношите до 18 години на България победиха с 1:0 Таджикистан във втория си мач от Група “А” на турнира “Мемориал Валентин Гранаткин” в Санкт Петербург. Играчите на Викторио Павлов стигнаха до успеха благодарение на попадение на Кирил Николов малко преди почивката. В 43-тата минута халфът на Септември засече от воле центриране отдясно и със силен шут донесе успеха на българите.

След почивката съперникът тръгна масирано напред, но защитата на нашия тим успя да се справи с набезите. В самия край на мача и вратарят Иван Дичевски трябваше да се намесва, за да избие със сетни сили далечен удар на играч на таджиките.

По този начин България събра четири точки след първите си два мача от надпреварата и заема първо място в групата. Така младите “лъвчета” почти сигурно ще се класират за четвъртфиналите на турнира. В другия мач от групата ни Гърция разби Естония с 4:0. Елините са на второ място в подреждането с три точки, толкова има и Таджикистан. На последно място е Естония с една.

БЪЛГАРИЯ - ТАДЖИКИСТАН 1:0
1:0 Николов (43)