Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Ямамай отпадна за купата на Италия преди първия си мач с Марица

Предстоящият съперник на Марица (Пловдив) в турнира за Купата на ЦЕВ – Унет Ямамай (Бусто Арсицио), инкасира трета поредна загуба от Игор Горгондзола (Новара) непосредствено преди първия си мач с българския шампион. След поражението в Новара от последния кръг на първия полусезон в италианското първенство и домакинската загуба с 2:3 в първия си четвъртфинален двубой за националната купа на Италия, Пеперудите загубиха и реванша си като гости снощи и отпаднаха от надпреварата за трофея.

Пред около 3000 зрители в залата на Игор Горгондзола домакините надиграха Ямамай с 3:0 (25:20, 29:27, 25:23) след 86 минути игра и се класираха за полуфиналите в Копа Италиа, оставяйки тима от Бусто Арсицио да се фокусира изцяло върху мача си с Марица този четвъртък в зала Палаямамай.

В първия гейм тимът от Новара напълно надигра своя съперник и само благодарение на многото си собствени непредизвикани грешки не постигна резултат доста по-убедителен от 25:20. С подобрена игра в нападение, особено от страна на диагонала Валентина Диуф, Ямамай успя да навакса изоставане във втория гейм и дори първи достигна до геймбол. Стигна се до дълго добавено време, в което Диуф сложи точка на спора с грешка за 29:27 в полза на съперника. Подкрепени от около 300 свои привърженици по трибуните, гостенките от Бусто Арсицио контролираха положението на терена през почти целия трети гейм. В самия край обаче те не успяха да се справят със сервисите на влязлата от ъгъла Мелиса Дона, която с три поредни аса обърна резултата и донесе победата на своя Игор Горгондзола при 25:23.

Диагоналът на победителките – 36-годишната хърватка Катарина Барун-Шушняр, впечатли с актив от 30 точки. Най-резултатна за Унет Ямамай беше Валентина Диуф с 22 точки. Никоя от останалите състезателки на двата тима не постигна двуцифрен точков актив в трите гейма от двубоя.

“В момента отборът от Новара е по-добър от нас”, каза треньорът на Унет Ямамай Марко Менкарели след загубата. “Щом един тим ни побеждава три пъти в три поредни мача, няма никакво съмнение. Не ми хареса как завършихме втория и третия гейм и това е нещо, върху което ще поработим. Разбира се, разочарован съм от отпадането ни, но все още сме в играта за Купата на ЦЕВ и в първенството. Основна цел пред нас е да постигнем постоянство в тренировките.”

Марица гостува в Бусто Арсицио за първи мач от шестнадесетинафиналите във втория по сила европейски клубен турнир на 12 януари от 21:30 б.в. Реваншът в пловдивската зала Колодрума е на 25 януари от 18:30 б.в.

Между двете си срещи с Жълто-сините Пеперудите имат два мача от втория полусезон в Серие А1. На 15 януари те гостуват на Лиу Джо Нордмеканика (Модена), а на 22-и посрещат Зюдтирол (Болцано). На 18 и 19 януари пък Унет Ямамай ще бъде домакин на четиристранен приятелски турнир с участието още на швейцарския Волеро (Цюрих) и италианските Сауджела Тийм (Монца) и Металеге (Монтикиари).