Автогол залепи "вълците" до Юве

Тимът на Рома се доближи само на точка от Ювентус, след като стартира 2017 година с труден успех. "Вълците" надвиха с 1:0 Дженоа на "Луиджи Ферарис" в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Автогол на Армандо Ицо в 26-ата минута донесе 13-та победа на гостите в калчото. Играчите на Лучано Спалети завърши на второ място на полусезона в калчото с 42 точки. Шампионът Юве има точка повече, но и два мача по-малко.

"Грифоните" останаха с 23 точки на 13-то място.

Рома започна по-добре, а Матия Перин след страхотно спасяване трябваше да напусне още в 9-ата минута поради контузия. Гостите имаха още едно положение, а в 36-ата минута Ицо си отбеляза нелеп автогол. Бранителят засече центриране отдясно във вратата на Еудженио Ламана. Малко след това Никола Нинкович в 39-ата минута бе близо до изравнително попадение за домакините.

През втората част играта бе равностойна, като чисти положения липсваха до последните секунди. Тогава Войчех Шчесни с отлично спасяване спря Лукас Окампос. Така Рома записа девети успех в последните 10 мача срещу Дженоа, който остана с едно равенство в този период. Двата тима нямат равенство в калчото от 1994 година.

Рома пък завърши календарната 2016 година с рекордните в историята си 86 точки, като стартира новата година с първите си три точки.