Хърватин носи пореден успех на Интер

Отборът на Интер започна новата година, както завърши старата, с успех. "Нерадзурите" постигнаха много важна победа с 2:1 над Удинезе от 19-ия кръг на Серия "А", след като губеха до края на първата част в резултата. Герой за миланския гранд се превърна Иван Перешич, който вкара и двете попадения за гостите. Хърватинът бе точен в продължението на първата част за 1:1, а в 87-ата минута донесе четвъртия пореден успех в калчото за момчетата на Стефано Пиоли.

Домакините изиграха може би най-доброто си първо полувреме, като Якуб Янкто даде аванс на тима в 17-ата минута. Играчите на Луиджи Делнери имаха поне три-четири възможности за втори гол, но изненадващо получиха попадение секунди преди паузата.

Удинезе - Интер 1:2 Интер вече има 33 точки, като се изравни с Милан на пето място в класирането.
Гостите започнаха с Едер Банега, Антонио Кандрева, Перешич и Мауро Икарди в атака. Препълнените трибуни на "Дачия Арена" обаче видяха пълна доминация на "фриуланите" през първите 45 минути.

Домакините имаха две положения още до шестата минута. Така в 17-ата минута чехът Янкто отбеляза второто си попадение през този сезон в първенството. Голът бе първи във вратата на Самир Ханданович в шампионата от 325 минути. Родриго де Паул в 21-ата минута удари гредата на гостите, а в следващите минути Удинезе пропусна още една възможност.

Удинезе - Интер 1:2 В последната минута на първата част "бианконерите" изпуснаха две положения, а във втората минута на продължението Икарди намери Перешич, който изравни.

Второто полувреме двата тима пропиляха по едно положение. Бенега и Душан Сапата сториха това. Чак в 83-ата минута Интер можеше да стигне до обрат, Силван Видмер изби от голлинията удар на резервата Жоао Марио.

Удинезе - Интер 1:2 Португалецът все пак помогна за победата на Интер, когато центрира топката на главата на Перешич в 87-ата минута, а хърватинът с глава вкара за първи път два гола в един мач от Серия "А". Голът бе негов шест този сезон в калчото, като миналата година в близо два пъти повече мачове вкара седем попадения.

Така Интер записа и четвърти пореден успех на "Фриули", но първи в сблъсък между двата тима в 13:30 часа, тъй като досега и двата пъти Удинезе побеждаваше в ранните мачове. Осмото поражение остави Удинезе на 11-то място с 25 точки.