Лас Палмас пречупи Спортинг

Отборът на Лас Палмас надигра с 1:0 гостуващия Спортинг Хихон в двубой от 17-ия кръг на испанския шампионат. Набил Ел Зар вкара в 56-ата минута и подпечата предимството на канарския тим. Момчетата на Кике Сетиен вече са в горната половина на таблицата, а астурианският състав остава в дъното на класирането.

През първото полувреме домакините имаха отчетливо предимство, но наредиха няколко пропуска. Гостите от "Ел Молинон" играеха предимно в защита, но в някои периоди пресираха високо и затрудняваха островитяните. В 11-ата минута Иван Куеяр спаси удар на Жонатан Виера от пряк свободен удар. В 18-ата Набил Ел Зар не уцели вратата при добра акция. В 25-ата Матео Гарсия центрира, Виера не успя да стреля добре, а можеше да остави за връхлитащия Виера. В 36-ата най-активният Виера отново имаше преграда пред себе си в лицето на Пичу Куеяр. В 45-ата отново стражът на хихонци спаси - този път очи в очи с Ел Зар.

В 53-ата Виера отправи много атрактивен фалцов удар от 20 метра и топката се отби в гредата около сглобката. В 55-ата усилията на "жълтите" най-сетне донесоха резултат. Кевин-Принс Боатенг проби отляво, центрира ниско към Ел Зар, Хорхе Мере се намеси, но Ел Зар стреля към вратата. Лийо изби с глава, но топката вече беше преминала голлинията - 1:0. Съставът на Абелардо Фернандес заигра по-активно в нападение след получения гол. В 70-ата Виктор Родригес беше сам около дузпата, но след удара му с глава топката отиде директно в центъра на вратата и в ръцете на Хави Варас. Пет минути по-рано Виктор стреля с глава извън вратата, отново оставен сам. В 79-ата Момо Фигероа проби отляво, центрира ниска топка, а Боатенг не успя да я вкара от едва три метра в опразнената врата. В крайна сметка домакините се поздравиха с минимална победа.